facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

harmonogram zajęcia październik

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Luty 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

1 Large    XIX Rajd Rowerowy „Racibora" po ziemi sławieńskiej pokazał, że rower łączy pokolenia. Uczestnikami rajdu były zarówno dzieci jak i osoby starsze. Wszystkich połączyła wspólna pasja do jazdy na rowerze. Tegorocznym założeniem dwóch rajdowych dni 11 i 12 sierpnia 2018 r. było przejechanie łącznie 100 km na 100-lecie Niepodległości. Ostatecznie na mecie w Łącku liczniki rowerowe wykazały 105 km.

    Trasa rajdu przebiegała przez malownicze zakątki gminy Postomino, Darłowo i Ustka. Łącznie udział wzięło 93 uczestników reprezentujących kluby rowerowe: „Bicykl" Bobolice, „Na Szlaku" Sławno, „Bezkres" Ustka, „Marysieńka" Postomino oraz turyści wypoczywający w Jarosławcu. Na trasie odbyły się liczne konkursy m.in. na zebranie jak największej ilości szyszek, szukano przyrodniczego dziwu natury, układano wiersz na okoliczność 15-tych urodzin klubu „Marysieńka" z Postomina, zbierano też kwiaty na bukiet, w którym główną rolę miała odegrać koniczyna. Odbył się również konkurs rzutu lotkami i wyścig na rowerach w różnych grupach wiekowych na pasie startowym.

    W sobotę 11 sierpnia 2018 r. grupa rajdowiczów ruszyła spod pomnika Jarosławieckiego Rybaka w kierunku Rusinowa, podążając dalej przez Wicie, Barzowice, Drozdowo, Palcewice, Kopnicę aż do Cisowa, gdzie sołectwo ugościło domowymi wypiekami i kawą z dodatkiem mleka od krasuli. Po poczęstunku rajd ścieżkami rowerowymi kierował się do Darłowa, którym przyświecały liczne opowieści z „historią w tle".

    Przy miejskim muralu i placu zabaw wykonano wspólne zdjęcie, kierując się następnie na Darłówko Zachodnie. Tam, w pensjonacie „Maria", będącym własnością Sylwii i Igora Kwiatkowskich został przygotowany posiłek dla rowerzystów w postaci wspaniałego żurku z wkładką. W portowym terminalu dzięki gościnności Darłowskiej Grupy Rybackiej była możliwość obejrzenia okolicznościowych wystaw i Muzeum Morskiego. W drodze powrotnej przez darłowską patelnię, wał przeciwpowodziowy i nowo oddaną ścieżkę rowerową rajd jechał w kierunku Wicia, gdzie przy obelisku stanowiącego geograficzny środek (262 km) Polskiego Wybrzeża, był czas na pamiątkowe zdjęcie i loda dla ochłody.

    Duktem leśnym i pasem startowym wzdłuż klifowego brzegu rowerzyści dotarli do Pensjonatu „Arkadia" Ewy i Zygmunta Karwackich w Jarosławcu. Łyk ciepłej kawy z ciastkiem od gospodarzy wzmocnił siły cyklistów. Rozegrano konkurs rzutu lotkami, a także rozstrzygnięto konkurs szyszkowy.

    Następnie jarosławieckimi ścieżkami rajd dotarł do Ośrodka Wczasowego „Marysieńka", Anny i Wojciecha Gajewskich, gdzie już czekała kolacja.

   Drugiego dnia rajdu – 12.08.2018 r. po zapisach i odprawie na bramie PKT grupa udała się przez Centralny Poligon Sił Powietrznych w kierunku Ustki. Pilotem i opiekunem podczas przejazdu przez poligon był mjr Piotr Brzozowski. Na bramie wjazdowej w Ustce do grupy dołączył tamtejszy klub rowerowy „Bezkres". Spotkanie integracyjne na terenie Centrum Marynarki przy wojskowej kawie i chlebie razowym, pokrzepiło siły na dalsze zwiedzanie poligonowych atrakcji. Na pasie startowym rozegrano wyścig rowerowy na dystansie ok. 1 kilometra w różnych grupach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Z poligonu ścieżką rowerową wzdłuż Wicka udano się do Łącka, gdzie czekała wspaniała grochówka. Tam nastąpiło podsumowanie rajdu.

   Najliczniejszą grupą rajdową, biorącą udział w dwóch dniach rajdu był klub rowerowy ze Sławna – STRIP „Na Szlaku", który otrzymał Puchar Wójta Gminy Postomina. Natomiast aktywną przez dwa dni najliczniejszą rodziną była rodzina Pasik ze Sławna, licząca cztery osoby, która również otrzymała Puchar , tym razem od Przewodniczącego Rady Gminy w Postominie. Najstarszymi uczestnikami rajdu byli Waldemar Gertner ze Sławna i Daniela Igras z Królewa. Uczestnikiem rajdu
z najdalszego miejsca zamieszkania okazał się Zdzisław Worwong z Częstochowy. Natomiast najmłodszym uczestnikiem rajdu jadącym własnym rowerem przez dwa dni był Daniel Pasik ze Sławna, który otrzymał puchar Wójta.

    W konkursie na zbiór szyszek (największa różnorodność gatunków) zwyciężyły: Danuta Ogórek ze Sławna i Bożena Możejko z Bobolic, które uzbierały po 12 gatunków oraz Stanisława Januszewska z Bobolic z 11 gatunkami.
Konkurs rzutu lotkami do tarczy wśród kobiet zwyciężyła: Maria Gut ze Sławna oraz Stanisława Januszewska i Bożena Możejko z Bobolic. Wśród mężczyzn natomiast Piotr Brzozowski ze Sławna, Tomasz Kalinowski ze Staniewic i Grzegorz Długoński
z Przechlewa.

    W konkursie na bukiet przydrożnych kwiatów I miejsce zajęła Małgorzata Runowska z Karwic, na II miejscu znalazła się Wiktoria Pasik ze Sławna , na III - Bożena Możejko z Bobolic i na IV - Agnieszka Antosiewicz z Łodzi. (Nagrody ufundował Obserwator Lokalny).
Wyścig rowerowy „na cały gaz" o puchar Wójta Gminy Postomino w kategorii dziewcząt do lat 18 wygrały: Lila Węsierska (Ustka), Wiktoria Kisiołek (Jelenia Góra)
i Alicja Kępowicz (Ustka). Wśród chłopców do 18 lat zwyciężyli: Karol Ludwikowski (Lubiń), Filip Leśkiewicz i Kacper Cholecki (Słupsk). W kategorii kobiet pow. 18 lat wygrały Olga Węsierska (Ustka), Jolanta Wandas (Darłowo) i Katarzyna Pasik (Sławno). Wśród mężczyzn w tej samej grupie wiekowej zwyciężyli: Piotr Brzozowski (Sławno), Patryk Nowaczyk (Bogucin) i Wojciech Chrząstowski (Słupsk).

   Konkurs na wiersz o rajdzie ze słowami „15 lat Marysieńka ma..." zwyciężyli: Witold Sikorski z Bobolic, Katarzyna Pasik ze Sławna i Krystyna Łukasiewicz z Bobolic. Uczestnicy, którzy ukończyli wszystkie Ogólnopolskie Rajdy Racibora: Daniela Igras, Tadeusz Budzyński, Piotr Brzozowski, Maria Lech-Szajner oraz Zdzisław Ludwikowski.
Rozlosowano 30 upominków wśród uczestników rajdu. Nagrody upominki wręczali Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie i Daniel Pakos – Przewodniczący Rady Gminy w Postominie.

    Podczas tegorocznej edycji Rajdu Rowerowego „Racibora" Klub Rowerowy „Marysieńka" obchodził 15-lecie swego istnienia. Historię klubu przypomniała prezes Maria Lech-Szajner przywołując z pamięci powstanie i ciekawe karty z działalności klubowej, z tej okazji był tort, lampka szampana oraz odśpiewano tradycyjne „100 lat".

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania licznemu gronowi darczyńców:

1. Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce
2. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie
3. Joanna i Zenon Lech - Wszędzień
4. Kiosk Warzywny w Postominie – Zenon Witek
5. Niebezpiecznie dobre pączki za Punktem Informacji Turystycznej w Jarosławcu
6. Ochotnicza Straż Pożarna w Łącku
7. Ośrodek „Arkadia" w Jarosławcu – Ewa i Zygmunt Karwaccy
8. Ośrodek „Maria" w Darłówku – Igor Kwiatkowski
9. Ośrodek Wczasowy „Marysieńka" w Jarosławcu – Anna i Wojciech Gajewscy
10. Redakcja Obserwator Lokalny Sławno
11. Starostwo Powiatowe w Sławnie
12. Urząd Gminy Darłowo wraz z radą sołecką w Cisowie
13. Urząd Gminy Postomino
14. Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego - Maria i Grzegorz Sendeccy – Bobrowiczki.

3

 

2

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ - FOT. J. WORWONG - DZIEŃ 1

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ - FOT. J. WORWONG - DZIEŃ 2