facebook-ckis
  • Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

Harmonogram zajęć

harmonogram zajęcia październik

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

P1370560    W niedzielę, 18 marca br. odbyły się pierwsze zawody w ramach XXI Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2018. Tegoroczne zmagania, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Tytuł Mistrza Gminy Postomino zdobyło Sołectwo PIESZCZ.

    Turniej wystartował o godzinie 13.45. Sędziami byli Adam Wyrośłak i Marek Leśniewski, trener tenisa stołowego oraz wiceprezes w klubie UKS Czarni Pieszcz. Do współzawodnictwa przystąpiło 7 reprezentacji. Każda drużyna składała się z 5 zawodników, wśród nich musiała być przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 roku życia. Drużyny rozlosowane zostały do 2 grup. Naćmierz i Pieszcz jako drużyny, które uplasowały się na czele turnieju w poprzednim roku zostały przydzielone na pierwsze miejsca w odrębnych grupach.

GRUPA A
1. PIESZCZ
2. WILKOWICE
3. KRÓLEWO

GRUPA B
1. NAĆMIERZ
2. ZŁAKOWO
3. NOSALIN
4. WSZĘDZIEŃ

    Po rozegraniu meczy w grupach, przystąpiono do meczy finałowych. Siódme miejsce zajęło sołectwo Wszędzień. O miejsce piąte rywalizowały sołectwa WILKOWICE i NOSALIN, lepsi okazali się Ci pierwsi. Do półfinału awansowały dwie pierwsze drużyny z obu grup. W pierwszym półfinale walczyli: PIESZCZ i ZŁAKOWO, a w drugim KRÓLEWO I NĄĆMIERZ. Pewne zwycięstwo w stosunku 4:1 odnotowała drużyna PIESZCZA, natomiast w drugim półfinale KRÓLEWO po wyrównanej walce wygrało pojedynek z obrońcami tytułu w stosunku 3:2.

Zatem w wielkim Finale spotkali się PIESZCZ I KRÓLEWO. Tego dnia reprezentanci gospodarzy nie mieli sobie równych i zwyciężyli 4:1. W meczu o miejsce trzecie NAĆMIERZ pewnie ograł ZŁAKOWO 4:1.

Skład drużyny zwycięskiej: DZIWISZ NIKOLA, MUCA SAMANTA, SWĘDRAK WIKTOR, SWĘDRAK WIKTORIA, MUCA PAWEŁ.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw prezentuje się następująco:

1 miejsce – PIESZCZ
2 miejsce – KRÓLEWO
3 miejsce – NAĆMIERZ
4 miejsce – ZŁAKOWO
5 miejsce – WILKOWICE
6 miejsce – NOSALIN
7 miejsce – WSZĘDZIEŃ

Miejsca I – IV nagrodzone zostały Pucharami Wójta Gminy Postomino. W tym roku w grę włączyli się również samorządowcy, w drużynie Naćmierza jedną z zawodniczek była Pani Sołtys Emilia Rzeczkowska, w drużynie Wszędzienia grała sołtys Maria Lech-Szajner. Za uczestnictwo w zawodach nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Wyróżniono również „Najwcześniej urodzonych" zawodników, a byli nimi: Łągiewczyk Iwona oraz Plopa Mirosław.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej XXI Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino, który odbędzie się już 22 kwietnia 2018 roku. Będzie to Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet. Szczegółowe informacje rozesłane zostaną do sołtysów wszystkich sołectw gminy Postomino.

A.Pawłowski

P1370557

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ!!!