facebook-ckis
 • Rajd rowerowy

Harmonogram zajęć

harmonogram zajęcia październik

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Kalendarz aktualności

Listopad 2018
Po Wt Śr Cz Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

DSC 0560 Large      W sobotę 2 grudnia br. w Jarosławcu odbyła się kolejna XVII edycja Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego. Przyzwyczailiśmy się już, że co roku na linii startu staje coraz większa liczba małych i dużych „Mikołajów”. Największy wzrost frekwencji odnotowaliśmy w biegach młodzieżowych w których wystartowało o 122 młodych biegaczy więcej niż w roku ubiegłym. Łącznie we wszystkich biegach na linii startu stanęło 640 „aktywnych". Bieg główny również cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zapisy z powodu osiągnięcia limitu zostały zamknięte na 2 tygodnie przed biegiem.

Wszystkie biegi rozpoczynały oraz kończyły tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka" przy latarni morskiej. Biuro zawodów jak co roku znajdowało się na sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu. Z kolei w szkolnej stołówce wszyscy mogli skosztować przepysznej, pachnącej na odległość grochówki. W rolę Mikołajów wcieliły się Panie: Renata Zarzycka, Daniela Igras, Jadwiga Krakowska, Alicja Kukowska, które wręczali medale oraz czekolady wszystkim uczestnikom. W rolę starterów poszczególnych biegów wcielili: Janusz Bojkowski - Wójt Gminy Postomino, Aleksandra Kurek - Zastępca Wójta Gminy Postomino, Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, pełniący zarazem rolę Dyrektora Biegu, Dyrektor Zespołu Szkół w Jarosławcu Elżbieta Safaryn, Przewodniczący Rady Gminy Postomino Daniel Pakos, Roman Tama - właściciel piekarnik „TAJA"w Naćmierzu, Dariusz Draczyński - specjalista ds. Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Zygmunt Karwacki - Radny Gminy Postomino, właściciel Ośrodka „Arkadia” w Jarosławcu, Adam Pruske - Właściciel „Motylarni” i „Papugarni” w Jarosławcu.

      Zimowe święto biegania o godzinie 11.00 rozpoczęły biegi młodzieżowe. Trasy biegów na dystansach: 600m, 800m, 1000m, 1200m wytyczone były na „Osiedlu Południe" za latarnią morską. Łącznie biegi te zgromadziły 350 uczestników ze szkół z całego pomorza. Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Rozegrano łącznie 8 biegów na 4 dystansach.

Zwyciężyli:

600 m dziewcząt – rocznik 2007 i młodsze:

1. Borek Alicja - Traper Złocieniec

2. Miłaszewicz Magdalena - Traper Złocieniec

3. Herman Oliwia - UKS Ekoludek Szczenurze

4. Dziuba Nella - SP1 Ustka

5. Chrypo Alicja - Junior Złocieniec

6. Zalewska Aurelia - SP Barwice

 

600 m chłopców – rocznik 2007 i młodsi:

1. Borowiak Oliwier - SP Przechlewo

2. Rękas Oliwier - MKS Święc Sławno

3. Jarosz Antoni Junior - Złocieniec

4. Jankowski Szymon - Junior Złocieniec

5. Lawrynowicz Emil - Postomino

6. Borowiak Adrian - SP Przechlewo

 

800 m dziewcząt - rocznik 2005-2006

1. Wąsicka Wiktoria - AML Słupsk

2. Budny Ewa - SP Barwice

3. Kalinowska Milena - SP Przechlewo

4. Dziurla Kornelia - LKS Jantar Ustka

5. Szymańska Amelia - Korlino

6. Pikuła Nikola - SP1 Ustka

 

800 m chłopców – rocznik 2005-2006:

1. Gastomczyk Jan - Święc Sławno

2. Buśko Mateusz - UKS Ekoludek Szczenurze

3. Pawłowski Leon - KOS BnO Szczecin

4. Nurkowski Aleksander - LKS Jantar Ustka

5. Wilczewski Jakub - MKS Święc Sławno

6. Juszczyk Dominik - MKS Junier Złocieniec

 

1.000 m dziewcząt 2003-2004

1. Stroike Maria - SP Przechlewo

2. Gradek Zuzanna - Traper Złocieniec

3. Zielonka Amanda - UKS Czarni Pieszcz

4. Maciejuk Alicja - SP1 Ustka

5. Powa Milena - ZSP Smołdzino

6. Urban Aneta - Traper Złocieniec

 

1.000 m chłopców – rocznik 2003-2004:

1. Papke Marcel - UKS Ekoludek Szczenurze

2. Szczęch Szymon - Jarosławiec

3. Stawkiewicz Bartosz - SP Stary Jarosław

4. Gielecki Mateusz - ZSP Smołdzino

5. Czyński Miłosz - KOS BnO Szczecin

6. Pachulski Dawid - ZSP Smołdzino

 

1.200 m dziewcząt - rocznik 2002

1. Krawczyk Kalina - SP Przechlewo

2. Rudnik Malwina - SP Przechlewo

3. Bosak Aleksandra - SP Postomino

4. Pawłowska Patrycja - UKS Czarni Pieszcz

5. Grzejszczak Żaneta - SP Postomino

6. Łaczyńska Dagmara - UKS Czarni Pieszcz

 

1.200 m chłopców - rocznik 2002

1. Rękawek Modest - LKS Jantar Ustka

2. Jarząb Paweł - ZSP Smołdzino

3. Wojciechowski Mateusz - UKS Czarni Pieszcz

4. Smyk Bartosz - Traper Złocieniec

5. Edward Adrian - UKS Czarni Pieszcz

6. Karczewski Karol - SP Postomino

 

XVII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY 2017 - WYNIKI – BIEGI MŁODZIEŻOWE

DSC 0408 Large

 

DSC 0459 Large

 

DSC 0469 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ!!!

 

P1360164 Large

 

P1360168 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE - BIEGI MŁODZIEŻOWE - KLIKNIJ TUTAJ!!!

 

     Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych przy zapisach otrzymali mikołajową czapkę, bon na grochówkę, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady. Zwycięzcy biegów podczas ceremonii otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, za miejsca I-VI nagrody rzeczowe i wejściówki do Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

 

DSC 0752 Large

    O godzinie 12.20 na linii startu stanęli miłośnicy Nordic Walking. W IX Mikołajkowych 2 Milach Morskich Nordic Walking „Powitanie Zimy 2017" na dystansie 3.704 m udział wzięło 28 zawodników w tym 17 kobiet i 11 mężczyzn. Pierwszy na mecie zjawił się Piotr Brzozowski z klubu „Aktywni Postomino", na drugim miejscu finiszował Jacek Kowalski z Darłowa. Najlepszą trójkę uzupełnił Janusz Siejko z Urzędu Miasta Gliwice. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Knitter z Polanowa, następne pozycje zajęły: Zofia Kaczmarek i Małgorzata Kozłowiecka ze Szczutki.

PEŁNE WYNIKI –IX Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking 2017

DSC 0776 Large

 

DSC 0886 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - MARSZ NORDIC WALKING - KLIKNIJ TUTAJ!!!

    Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również mikołajowe czapki, koszulki, pamiątkowe kubki oraz okolicznościowe medale. Podczas dekoracji pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody rzeczowe.

 

DSC 0560 Large

      Punktualnie o godzinie 13.00, Pani Wice Wójt Aleksandra Kurek strzałem z pistoletu startowego wystartowała bieg główny na dystansie 10 km. Na linii startu stanęło 229 zawodników w tym 79 kobiet i 150 mężczyzn. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ptashuk Katsiaryna z Białorusi przed Magda Witkiewicz z Białogardu. Trzecia na metę dobiegła Agnieszka Nowak ze Słupska. W kategorii mężczyzn zwyciężył Mykola Iukhymchuk z Ukrainy wyprzedzając swojego kolegę z klubu Oleksieja Obukhoskyiego oraz trzeciego Poitra Drwala z Ustki. Najlepszą zawodniczką powiatu Sławieńskiego została Monika Nieckarz ze Sławna, natomiast gminy Postomino Justyna Macias z Jezierzan. Wśród mężczyzn w powiecie najlepszy okazał się Witold Mierzwa z Darłowa, natomiast w gminie Postomino najlepszy okazał się Przemek Kurkul z Pałówka, zawodnik Klubu Biegacza Bryza Postomino. Najwcześniej urodzoną zawodniczką była Lucyna Bogacka, a najwcześniej urodzonym zawodnikiem Wiktor Parwanicki. Dzięki sponsorom uhonorowano również zawodników, którzy zajęli miejsca 50, 100, 150, 200. Byli to Piotr Gawron, Krzysztof Gostomczyk, Jerzy Grabowicz, Aleksandra Stasiak. Nagrody te ufundowali m.in. Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Olczewski i Synowie, Katarzyna i Mieczysław Zawada Restauracja „Jackowo” w Jarosławcu, Stefan Kwiatkowski O.W. barka w Jarosławcu, Piotr Żuchowski - Sołtys Jarosławca, Ewa i Zygmunt Karwaccy Ośrodek „Arkadia” w Jarosławcu, Adam Pruske Motylarnia i Papugarnia w Jarosławcu.

 

PEŁNE WYNIKI – XVII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY „POWITANIE ZIMY 2017"

 

DSC 0167 Large

 

DSC 0213 Large

DSC 1105 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - Bieg Główny 10 KM - KLIKNIJ TUTAJ!!!

 

      Pierwszych trzech zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymało puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody finansowe, ponadto zajmujący miejsca IV-X otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

P1360213 Large

 

P1360222 Large

WIĘCEJ ZDJĘĆ - DEKORACJE - NORDIC WALKING I BIEG GŁÓWNY 10 km - KLIKNIJ TUTAJ!!!

 

     Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie Postomińskiego Kolegium Sędziowskiego Lekkiej Atletyki: Artur Struś, Cezary Pietrzyk, Marek Domżałowicz i Krzysztof Ugorski oraz wysokiej klasy sędziowie z Białogardu. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS i GPK w Postominie, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami PSP w Sławnie i OSP z terenu gminy Postomino. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Darłowie zadbali o newralgiczne drogi w Jarosławcu. Całość zabezpieczenia koordynował Komendant Straży Gminnej w Postominie Jarosław Kwiatek. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy „BusMed". Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, natomiast z mikrofonem nie rozstawał się znany w całej Polsce speaker Roman Toboła. Imprezę udało się przeprowadzić dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez pracowników Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, którzy zadbali o stan nawierzchni na całej trasie biegu. Nieoceniony jest też wkład i pomoc Elżbiety Safaryn – Dyrektora oraz pracowników Zespołu Szkół w Jarosławcu, w tym pań kucharek, które serwowały znakomitą grochówkę oraz konserwatorów, którzy od początku do końca byli w gotowości do jakiejkolwiek pomocy. Tego dnia pomagali nam również wielu wolontariuszy. Wszystkim wam serdecznie dziękujemy. Bez was impreza ta nie mogłaby się odbyć.

DSC 0224 Large

 

DSC 0253 Large

SPONSORZY XVII OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU MIKOŁAJKOWEGO „POWITANIE ZIMY 2017":

 • Centrum Kultury i Sportu w Postominie
 • Ciastkarnia, Wytwórnia Lodów „TAJA” - Roman Tama - Jarosławiec
 • Głos Koszaliński
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie
 • Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o. o. w Postominie
 • Gospodarstwo Agroturystyczne u MARZENY - Rusinowo
 • Gospodarstwo Rolne - Joanna i Zenon Lech - Wszędzień
 • Jackowo Jarosławiec – Katarzyna, Mieczysław Zawada
 • KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS - Jarosławiec
 • LAMINOPOL Sp. z o. o. - Słupsk
 • Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Sławno i Nadleśnictwo Ustka
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
 • Motylarnia i Papugarnia – Jarosławiec – Adam Pruske
 • OSHEE Kraków
 • Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „RAFA” - Sylwia i Igor Kwiatkowscy - Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „BARKA” - Ewelina i Stefan Kwiatkowscy - Jarosławiec
 • Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ARKA” - Stefan Kwiatkowski - Jarosławiec
 • Park Wodny JAN w Darłówku
 • Piekarnia „JAKUBOWSCY” - Wanda i Tadeusz Jakubowscy - Sławno
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego „OLSZEWSKI I SYNOWIE” - Włodzimierz Olszewski – Sławno
 • Radny Rady Gminy Postomino – Zygmunt Karwacki
 • Sklep Sportowy „PUMA” - Krystyna Grabowska - Sławno
 • Sołtys Sołectwa Jarosławiec - Piotr Żuchowski
 • Strauss Cafe Poland Sp. z o. o.
 • Urząd Gminy Postomino
 • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
 • Usługi Ogólnobudowlane Wiesław Głuszek – Stary Jarosław
 • Vestas-Polska Sp. z o.o.
 • Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego SENDECKI - Maria i Grzegorz Sendeccy - Bobrowiczki
 • Zespół Szkół w Jarosławcu

 

A.Pawłowski