facebook-ckis

Harmonogram zajęć

harmonogram zajęcia październik

Lubimy to!

Gmina Postomino

Międzynarodowy Bieg po Plaży

Szept Postomina

Ile osób nas odwiedza?

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

20170820 150723 Large    W dniu 20 sierpnia br. na letniej scenie w Jarosławcu przy ul. Nadmorskiej odbyły się XII Prezentacje Kapel Ludowych „NA FOLKOWA NUTĘ". Impreza rozpoczęła się przemarszem zaproszonych zespołów w kolorowym korowodzie od latarni morskiej w kierunku sceny. Oficjalne otwarcie imprezy dokonał Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Marek Leśniewski. Pierwsze takty muzyki ludowej rozpoczęła Kapela Ludowa „Pieńkowianie". Następnie na scenie zaprezentowały się zaproszone zespoły, a były to:

• „Pieszczanki" z Pieszcza
• „Sławnianki" ze Sławna
• „Ostrowianie" z Ostrowca
• „ Manowskie Malwy" z Manowa
• „Popowianie" z Popowa

• „Złoty Kłos „ z Bytowa
• „Czerwone Korale" z Dobiesławia

    Podczas imprezy można było się częstować smakołykami z grilla oraz „ogniową" grochówką jakie w tym dniu serwowali strażacy i strażaczki z OSP Wilkowice oraz ciastem, które częstowała Kapela Ludowa „Pieńkowianie". Kierownicy zespołów otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Postomino – Daniela Pakos i Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marka Leśniewskiego okolicznościowe statuetki, dyplomy i upominki za udział w tej imprezie. Na zakończenie na scenie zagrali sami instrumentaliści zespołów – było bardzo ciekawie i rodzinnie. Podczas Prezentacji bawiła się wspaniale publiczność oraz zaproszone zespoły a ku temu dopisywała słoneczna pogoda.

    Serdeczne podziękowania składamy Kapeli „Pieńkowianie" za przygotowanie różnorodnych, smacznych ciast. Podziękowania kierowane są również w stronę OSP Wilkowice za przygotowanie poczęstunku dla gości oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy tez funkcjonariuszom Straży Gminnej za dbanie o ład i porządek podczas wydarzenia oraz pracownikom CKiS za sympatyczne dbanie o atmosferę imprezy. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy wsparli przedsięwzięcie w imieniu własnym jak również w imieniu Kapeli Ludowej „Pieńkowianie".

20170820 193554 Large

20170820 195019 Large

P1350243 Large

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ!!!