• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1330990 Large     W niedzielę 23 kwietnia br. na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie rozegrano Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet w ramach XX Współzawodnictwa Sołectw 2017. Do rywalizacji zgłosiło się 6 reprezentacji: Pieszcz, Postomino, Naćmierz, Wilkowice, Pieńkowo, Złakowo.

Przed rozpoczęciem przystąpiono do losowania. Dwie najlepsze drużyny z ubiegłego roku zostały „rozstawione" do grup A i B, natomiast pozostałe drużyny zostały dolosowane. Meczy rozgrywano w grupach systemem „każdy z każdym".

Pieńkowo

Wszystkie mecze w grupach pewnie wygrały drużyny z Naćmierza i Postomina i to one rozegrały bój o zwycięstwo w całym turnieju. Na boisku skuteczniejsze były reprezentantki Naćmierza wygrywając finał pewnie w stosunku 9:3.

Do wyłonienia drugich miejsc w grupie potrzebne były „dogrywki", ponieważ zarówno mecz pomiędzy Złakowem i Pieszczem oraz Wilkowicami i Pieńkowem zakończył się remisem. Jednak w „dogrywkach" lepsze okazały się Panie z Pieszcza i Wilkowic i to one spotkały się w meczu o 3 miejsce w turnieju. Mecz ten był zdecydowanie bardziej wyrównany od finału. Wynik remisowy utrzymywał się bardzo długo, jednak więcej „zimnej krwi" w końcówce zachowały reprezentantki Wilkowic. Po zdobyciu 3 pkt przewagi w końcówce utrzymały ją do końca regulaminowego czasu, wygrywając mecz, a zarazem 3 miejsce w sołeckich zmaganiach.

Drużyny z Pieńkowa oraz Złakowa, które po ciężkiej walce uległy w „dogrywkach" rozegrały batalię o 5 miejsce. Tym razem Panie ze Złakowa nie dały większych szans reprezentantkom Pieńkowa wygrywając mecz ze sporą przewagą 11:3.

Zwycięska drużyna z Naćmierza wystąpiła w składzie: Rzeczkowska Emilia, Licnerska Monika, Rzeczkowska Patrycja, Mikołajczyk Alicja, Bartosz Andżelika, Oleksa Oliwia, Tomczak Anna, Serafin Maja.

KOMUNIKAT KOŃCOWY - TURNIEJ USPORTOWIONYCH DWÓCH OGNI KOBIET

Podczas dekoracji wręczono również dodatkowe wyróżnienia. Najwcześniej urodzoną zawodniczką biorącą udział w Turnieju została Rąpalska Danuta z Pieńkowa, najlepszą zawodniczką Karolina Litwin z Wilkowic, natomiast najlepszą „Matką" okazała się Klaudia Białowąs z Postomina. Upominki otrzymali również grający samorządowcy, a wśród nich Panie Sołtys: Emilia Rzeczkowska z Naćmierza oraz Danuta Rąpalska z Pieńkowa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do kolejnej Sołeckiej konkurencji jaką będzie Bieg „Śladami Bogusława X" w Łącku, który odbędzie się już 1 maja na skróconym dystansie wynoszącym 1700 metrów. Serdecznie zapraszamy!!!