• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

DSC 6807 Large       Dnia 7 maja 2016 r. do kolejnej próby swoich umiejętności przystąpili karatecy trenujący przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Tym razem najmłodsi adepci sztuki karate rywalizowali w II Międzynarodowym Pucharze Pomorza Karate Kyokushin, którego organizatorem był klub karate kyokushin w Drawsku Pomorskim, który przy okazji świętował 10-lecie swojej działalności.

W turnieju wzięło udział ponad 300 karateków z 19 ośrodków z Polski i Niemiec. Ośmioosobowa reprezentacja z Postomina spisała się bardzo dobrze zajmując bardzo wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach. Najlepszy wynik zanotował na swoim koncie Jakub Cichy, który w kategorii kumite (walki) chłopców 8 lat okazał się bezkonkurencyjny i pewnie sięgnął po złoty medal. W kategorii kata do 8 lat chłopców Kuba spisał się równie dobrze zajmując drugie miejsce. Tuż poza podium w kategorii kata dziewcząt do 8 lat uplasowała się debiutująca na zawodach Ida Żupnik. Czwarte miejsce w kategorii kata chłopców 8 lat zajął Fabian Jakubek, który walkę o miejsce na podium przegrał o zaledwie 0,1 pkt. Na piątym miejscu w kategorii juniorów do 65kg. uplasował się Krystian Ostrowski. Dobre wyniki odnotowali również Oskar Paulus, Martyna Paulus, Amelia Szymańska oraz Marika Uljanicka. Wszystkim zawodnikom postomińskiego klubu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.