• Koncerty...
  • Sport
  • Zabawa
  • Kultura

P1330605 Largenag     W niedzielę, 19 marca br. odbyły się pierwsze zawody w ramach XX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino w roku 2017. Tegoroczne zmagania, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrane zostały na sali sportowej przy Zespole Szkół w Pieszczu. Tytuł Mistrza Gminy Postomino zdobyło Sołectwo Naćmierz.

Turniej wystartował o godzinie 13.45. Sędziami byli Andrzej Ugorski i Adam Wyrośłak, trenerzy tenisa stołowego w klubie UKS Czarni Pieszcz. Do współzawodnictwa przystąpiło 8 reprezentacji. Każda drużyna składała się z 5 zawodników, wśród nich musiała być przynajmniej 1 kobieta i 1 zawodnik powyżej 22 roku życia. Drużyny rozlosowane zostały do 2 grup. Pieszcz i Postomino jako drużyny, które uplasowały się na czele turnieju w poprzednim roku zostały przydzielone na pierwsze miejsca w odrębnych grupach.

4. ŁĄCKO

Po rozegraniu meczy w grupach, przystąpiono do meczy finałowych. O miejsce siódme rywalizowały sołectwa ŁĄCKO i NOSALIN, lepsi okazali się Ci drudzy. Miejsce piąte po zaciętym pojedynku z Pałowem wywalczyły Wilkowice. Do półfinału awansowały dwie pierwsze drużyny z obu grup. W pierwszym półfinale walczyli: PIESZCZ i POSTOMINO, a w drugim ZŁAKOWO I NĄCMIERZ. Pewne zwycięstwo w stosunku 5:0 odnotowała drużyna NAĆMIERZA, natomiast w drugim półfinale POSTOMINO po wyrównanej walce wygrało pojedynek z obrońcami tytułu w stosunku 3:2.

Zatem w wielkim Finale spotkali się NAĆMIERZ I POSTOMINO. Tego dnia reprezentanci Naćmierza nie mieli sobie równych i zwyciężyli 4:1. W meczu o miejsce trzecie PIESZCZ pewnie ograł ZŁAKOWO 5:0.

Skład drużyny zwycięskiej: Emilia Rzeczkowska (sołtys), Plopa Wiesław, Tlołka Jarosław, Krych Grzegorz, Krych Krzysztof.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw prezentuje się następująco:

8 miejsce – ŁĄCKO

Miejsca I – IV nagrodzone zostały Pucharami Wójta Gminy Postomino. W tym roku w grę włączyli się również samorządowcy, w drużynie Naćmierza jedną z zawodniczek była Pani Sołtys Emilia Rzeczkowska, w drużynie Nosalina grał sołtys Adrian Pawłowski oraz w reprezentacji Pałowa sołtys Jędrzej Banasik. Za uczestnictwo w zawodach nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Wyróżniono również „Najwcześniej urodzonych" zawodników, a byli nimi: Maja Wiewiórska (Wilkowice) oraz Polmański Roman (Złakowo)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej XX Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino, który odbędzie się już 23 kwietnia 2017 roku. Będzie to Turniej Usportowionych Dwóch Ogni Kobiet. Szczegółowe informacje rozesłane zostaną do sołtysów wszystkich sołectw gminy Postomino.